دسته‌بندی نشده

لیست قیمت جدیدترین پارچه مبلی سال 1400 (انتخاب بهترین نوع و رنگ پارچه)

قیمت پارچه مبلی

در سال های گذشته با توجه به افزایش قیمت های متعدد در صنوف مختلف باعث شد تا قیمت پارچه مبلی نیز تغییرات مختلفی را به خود دید. این امر باعث شد تا در سال 1400 قیمت پارچه مبلی با افزایش رو به رو شده  ولی در ماه های اخیر به ثبات و پایداری رسیده است.

 

جدول زیر جدیدترین قیمت پارچه مبلی موجود در بازار است:

قیمت پارچه مبلی برای مبل راحتی

مدل پارچه قیمت به ازای هر متر (تومان)
طرح پتینه (طرح کره) 135،000
گونی بافت مارلین 130،000
شانل گونی بافت کابرلو (ساده) 150،000
شانل گونی بافت کابرلوو (طرح دار) 180،000
مخمل ابرنگی ترک گلیمی 250،000
سیاتل 980،000
مسکو 950،000
ماریو 160،000
کادیز 105،000

 قیمت پارچه مبلی برای مبلمان سلطنتی :

مدل پارچه قیمت به ازای هر متر (تومان)
شانل سه گل چهار گل 1220 280،000
شانل سه گل چهار گل 1460 280،000
شانل سه گل چهارگل کوبیسم 1020 280،000
شانل سه گل چهارگل (1710) 230،000
شانل سه گل چهارگل سیمی 150،000
شانل سه گل چهارگل همراه با کومبین (آیرال) 135،000
ونیز 155،000

 

شناخت کیفیت پارچه بر اساس قیمت پارچه مبلی

کیفیت پارچه مبلی

پارچه مبلی از نظر قیمت و کیفیت می تواند به چند دسته تقسیم بندی شود:

پارچه مبلی های ایرانی با کیفیت و ترک که در بازار ایران خواهان زیادی دارد و همچنین پارچه های چینی که متأسفانه با ورود به بازار ایران توانسته اند فروش خوبی داشته باشند. اما باید این موضوع را در نظر گرفت که پارچه های چینی توانایی رقابت با پارچه های ایرانی و ترک را ندارند.

 

کیفیت پارچه مبلی ترک اگر از نظر طرح و جنس تولید این کشور باشد، می تواند  دکوراسیون داخلی زیبایی به منزل شما دهد. این پارچه ها در انواع مختلف در بازار ایران ارائه می شوند.

 

پارچه های چینی طرفداران زیادی را به خود جلب کرده اند ولی از نظر کیفیت قابل مقایسه با پارچه مبلی ترک و ایرانی نیستند. این پارچه ها بیشتر مورد استفاده در طرح های آماده هستند.

 

اگر کیفیت مبلمان و رنگ پارچه مبلی برای شما اهمیت داشته باشد و همچنین قیمت پارچه مبلی برای شما اهمیت زیادی نداشته، از پارچه های ایرانی و ترک استفاده کنید. چراکه بیشتر پارچه های چینی کیفیت کافی برای مبلمان در دراز مدت را ندارند.

انتخاب رنگ پارچه مبلی

شاید بعضی رنگها چشم نواز تر از بقیه باشند یا رنگی را بیشتر از بقیه دوست داشته باشید. ولی نمیتوانید به همین سادگی، برای مبلهایتان رنگ انتخاب کنید. اتنخاب رنگ پارچه مبل به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. حتی به جنس پارچه هم بستگی دارد!! در زیر برخی از این فاکتورها را مرور میکنیم.

رنگ سایر وسایل و دکوراسیون منزل: زیباترین رنگ ها اگر در محیط متناسبی نباشند، جلوه ی خوبی نخواهند داشت… توجه کنید که رنگ دیوارها، فرش ها و دکوراسیون منزل، تاثیر بسیار زیادی روی نمای مبلهای شما دارد. اصطلاحا رنگ مبلها باید به این وسایل بیاید!

محل و کاربرد مبلها: اگر مبل برای اتاق کودکان باشد احتمالا لازم است یک رنگ شاد انتخاب کنید.

جنس پارچه!! بله جنس پارچه: اگر یک پارچه چرم باشد، تمیز کردن آن راحت است و نیازی نیست حتما رنگ های تیره بگیرید تا زود کثیف نشوند.

تعداد و سن اعضای خانواده و میزان رفت و آمد و مهمانهای شما: یک خانواده که فرزند کوچکی دارد، مبلهایش محل مناسبی برای شیطنت کودک خواهند بود… پس باید رنگی را انتخاب کند که با کوچکترین الودگی، نمای خود را از دست ندهد و کثیف نشود.

ممکن است خودتان فرزندی نداشته باشید ولی نوه هایتان زیاد به شما سربزنند. خب در این صورت هم فرقی نمیکند… باید در انتخاب رنگ ها دقت کنید. ولی اگر اهل رفت و آمد و مهمانی های زیادی نیستید، در انتخاب رنگ ها دستتان بازتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید