پارچه مبلی

بهترین رنگ پارچه مبلی + 5 نکته طلایی در انتخاب رنگ

رنگ پارچه مبلی

اصول انتخاب رنگ پارچه مبلی موضوعی است که دو عنصر مهم در دکوراسیون با هم تطابق دارند: رنگ و مبلمان. به همین دلیل است که مهم نیست مدل مبلمان ما چیست. در انتخاب رنگ پارچه مبلی کلاسیک یا رنگ پارچه مبلی گرم سعی می کنیم حداقل دو بار فکر کنیم و البته رنگ سال های مبل و جدیدترین ترکیب رنگ را در نظر بگیریم. مبل راحتی در این مطلب با اصول انتخاب رنگ پارچه مبلی کاملا آشنا خواهید شد تا بتوانید رنگ مبل را انتخاب کنید.

رنگ پارچه مبلی
اصول انتخاب رنگ پارچه مبلی

انتخاب رنگ مناسب مبل با توجه به اصول انتخاب رنگ مبل می تواند بر روحیه کل خانه و خانواده شما تاثیر بگذارد. برای انتخاب رنگ پارچه مبلی علاوه بر رنگ چوب مبلمان، کف و دیوارها باید قوانین دیگری را در نظر گرفت. برای انتخاب بهترین رنگ مبل، رنگ پارچه و … تنها یک انتخاب ندارید و می توانید به روش های مختلف رنگ مناسب تخت خود را انتخاب کنید.

1. تفاوت ایجاد کنید و رنگ پارچه مبلی را انتخاب کنید.

ایجاد کنتراست برای ترکیب رنگ مناسب یکی از اصول محبوب انتخاب رنگ پارچه برای مبل است. اگر هنوز مبلمان نخریده اید یا قصد تعویض فرش را دارید حتما به مدل های دو رنگ توجه کنید. در این مدل ها معمولا رنگ پارچه مبل کلاسیک یا پارچه مبلی راحتی فردی متفاوت است. این مورد در جدیدترین ترکیب رنگ سه نفره بیشتر به چشم می خورد و از مزایای آن می توان به افزایش تنوع و امکان اصلاح اشاره کرد.

تفاوت ایجاد کنید و رنگ پارچه مبلی را انتخاب کنید.
از ترکیب سیاه و سفید (به عنوان یکی از محبوب ترین و قدیمی ترین گزینه های کنتراست) که بگذریم، بهتر است برای ایجاد تضاد رنگ پارچه مبل کلاسیک و رنگ های راحتی، رنگ های اصلی و خالص را با هم ترکیب نکنید. پارچه مبلی، به طوری که فضا با حالت عادی متفاوت است، بیرون نروید. رنگ مبل که در این مورد مناسب است معمولاً رنگ خانواده و همان طرح است.

بیشتر بخوانید:   پارچه مبلی راحتی

2. قبل از انتخاب رنگ مبلمان با رنگ ها بازی کنید

فضای داخلی خانه ما بیشتر رنگ های خنثی است. در این صورت بخش بزرگی از مسئولیت ایجاد تنوع بر عهده مبلمان و رنگ های آن است. اکثر ما در این مواقع و بدون در نظر گرفتن اصول انتخاب رنگ پارچه مبلی به سراغ مبل راحتی در رنگ دلپذیر یا رنگ مبل سال می رویم. البته با وجود رنگ ها و انواع مختلف، برخی افراد در انتخاب رنگ پارچه مبل کلاسیک خود یا رنگ پارچه مبل راحتی خود تردید می کنند.

قبل از انتخاب رنگ مبلمان با رنگ ها بازی کنید
در این صورت پیشنهاد ما استفاده از کاتالوگ های آنلاین، تصاویر آماده و نرم افزارهای طراحی است تا بهتر فکر کنید و رنگ مبل زیبایی را برای منزل خود انتخاب کنید.

3. استفاده از یک رنگ، نوع مناسب مبل است

حتما می دانید که استفاده از تنها یک رنگ جایگاه مهمی در معیارهایی که امکان انتخاب رنگ پارچه مبلی را به شما می دهد ندارد. استفاده از این روش در دکوراسیون تنوع زیادی ایجاد نمی کند و آن را خسته کننده می کند. اما اگر از چند رنگ به طور مداوم و گسترده در خانه استفاده کنید، نتیجه را خواهید دید.

استفاده از یک رنگ، نوع مناسب مبل است
اگر می خواهید در انتخاب رنگ پارچه مبلی برای رنگ پارچه مبل کلاسیک، رنگ مبلمان استیل یا مبل رنگ شاد از این روش استفاده کنید، رنگ های روشن را به شما توصیه می کنیم.

4. ایجاد امواج رنگی برای انتخاب رنگ مبلمان

یکی از روش های جالب در اصل انتخاب رنگ پارچه مبل، ایجاد موج با انتخاب رنگ مناسب است. می توانید با ایجاد یک گرادیان یک رنگ (مثلا رنگ مبل سال) یا چند رنگ جهت چشم افراد را تعیین کنید و از روشن به تیره تغییر دهید. هرچه فضای خانه شما بزرگتر باشد، بهتر می توانید از این روش استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:   تعویض پارچه مبل

ایجاد امواج رنگی برای انتخاب رنگ مبلمان
5. متعادل سازی اصول انتخاب رنگ پارچه مبل

اگر بهترین گزینه را برای رنگ پارچه مبلی انتخاب می کنید، نباید تعادل رنگ را فراموش کنید. یکی از محبوب ترین روش های این اصل، ترکیب فضای خنثی با مبل راحتی و حتی رنگ مناسب مبلمان کلاسیک است.
اگر فضای خانه شما بیشتر از رنگ های خنثی تشکیل شده است، یک مبل راحتی انتخاب خوبی خواهد بود (یا برعکس).
ترکیب رنگ مورد علاقه خود با سفید راه دیگری برای ایجاد تعادل و تعادل رنگ در دکوراسیون شماست. این مورد را می توانید در جدیدترین ترکیب رنگ سافا مشاهده کنید.

نکات بیشتر برای انتخاب اصل رنگ پارچه مبلی
نکات بیشتر برای انتخاب اصل رنگ پارچه مبلی

– اگر مبلمان مختلفی برای قسمت های مختلف خانه دارید، لزومی ندارد که یک رنگ باشند. از تکنیک های انتخاب رنگ پارچه مبلی که در این مقاله ذکر شده است برای رنگ پارچه مبل کلاسیک، رنگ پارچه مبل راحتی، رنگ مبل فلزی و … استفاده کنید. اگر می خواهید فقط از یک رنگ استفاده کنید، از مشکی و روشن استفاده کنید.

– شناخت طیف های رنگی مختلف، ویژگی ها و تاثیرات آن ها افزوده بسیار خوبی به اصول انتخاب رنگ پارچه مبل است. برای مثال اگر زیاد سفر می کنید یا فرزند کوچکی دارید، رنگ های تیره و طیف آن ها اولین پیشنهاد برای شما خواهد بود. اطلاعات کامل در این باره را می توانید در مقاله راهنمای انتخاب رنگ روکش مبل مشاهده کنید.

– نصب طرح کاغذ دیواری (در صورت استفاده) و طراحی مبلمان نیز گزینه دیگری است. البته در این صورت نباید زمان لازم و هزینه اضافی را فراموش کرد.

دیدگاهتان را بنویسید