پارچه مبلی

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل

شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد پس از مدتی تصمیم به تعویض پارچه مبل منزل خود بگیرید. ممکن است شما پس از چندین سال استفاده از مبلمان خود به هر دلیلی بخواهید پارچه مبلمان خود را تعویض کنید.

این دلایل می توانند به علت آسیب های وارده به پارچه مبل مانند ایجاد پارگی و یا کثیف شدن بیش از حد پارچه مبل باشد. حتی ممکن است شما فقط به علت اینکه تنوعی در دکوراسیون منزل و رنگ مبلمان خود ایجاد کرده باشید، تصمیم به تعویض پارچه مبل بگیرید.

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبلی

اولین مزیت تعویض پارچه مبل این است که شما پس از آن یک مبل نو در اختیار دارید که می تواند نقش بسیار زیادی در زیبایی دکوراسیون منزل شما داشته باشد.

هزینه تعویض پارچه مبل در برابر هزینه های تعویض مبلمان منزل و خرید مبل جدید بسیار اندک بوده و شما با صرف هزینه بسیار کمتر می توانید که مبلمان منزل خود را به یک مبلمان نو تبدیل کنید.

برای تعویض پارچه مبل شما می توانید از متخصصین این حوزه کمک بگیرید و مراحل تعویض را به دست افرادی که در این زمینه فعالیت دارند بسپارید اما اگر می خواهید خودتان برای تعویض پارچه مبلمان منزل اقدام کنید باید ابتدا با روند تعویض و در واقع با اصطلاح رویه کوبی مبل آشنا شوید.

رویه کوبی مبل به فرآیندی می گویند که در آن کلاف مبل پر شده و پارچه رو مبلی را بر روی آن می کشند. نکته ای که در اینجا باید به آن توجه کنید در ارتباط با زیرکاری مبلمان شما می باشد.

بیشتر بخوانید:   راحترین راه برای تعویض پارچه مبلی چیست؟ (قیمت تعویض پارچه مبلی)

اگر زیرکاری مبلمان شما آسیب دیده باشید برای تعویض پارچه مبل باید در ابتدا به تعمیر آن بپردازید در غیر این صورت فقط رویه مبل نیاز به تعویض دارد.

تعویض پارچه مبل

اگر تصمیم دارید تا تعویض پارچه مبل را خودتان انجام دهید لطفا این سوال را از خود بپرسید که آیا زیرکاری مبلمان شما کاملا سالم می باشد؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است، حتما به این سوال نیز پاسخ دهید که مبلمان شما از نوع راحتی بوده و یا مبل استیل و کلاسیک؟

اگر مبلمان شما از دسته مبل راحتی بوده و طراحی آن ساده می باشد و زیرکوبی مبل نیز کاملا سالم است، می توانید خودتان اقدام به تعویض پارچه مبل کنید اما اگر مبلمان شما از نوع استیل و یا کلاسیک می باشد به شما پیشنهاد می کنیم که این کار را به افرادی که در این زمینه تخصص دارند بسپارید.

مبل های استیل و کلاسیک دوخت سخت و طراحی های خاصی دارند و این کارشما را برای تعویض پارچه مبل بسیار سخت می کند و یا حتی اگر شما بتوانید این کار را انجام دهید ممکن است نتیجه کار خیلی باعث خرسندی شما نشده و لبخند را از لبانتان بگیرد.

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبلمان در خانه

پس از خرید پارچه مبلی مورد نظر خود اقدامات زیر را برای تعویض پارچه مبلی انجام دهید و سعی کنید تمام مراحل آن را دقیق و با حوصله تمام به اتمام برسانید.

در ابتدا شما باید محلی که پارچه مبل به کلاف متصل شده را پیدا کرده و پارچه مبل را به آرامی از بدنه مبل جدا کنید. اتصال پارچه به بدنه معمولا به کمک چسب و یا منگنه صورت می گیرد.

بیشتر بخوانید:   بهترین رنگ پارچه مبلی + 5 نکته طلایی در انتخاب رنگ

در مرحله بعدی روکش مبل را از بدنه جدا نموده و آن را به طور کامل بر روی زمین پهن کرده و اندازه بگیرید. شما می توانید از این پارچه برای پارچه جدیدی که می خواهید استفاده کنید الگو بگیرید.

در گام بعد باید روکش جدیدی که تهیه کرده اید را به مبل بچسبانید. در این مرحله باید بسیار دقیق و با احتیاط عمل کنید زیرا اگر پارچه را زیاد بکشید ممکن است در آن پارگی رخ دهد و اگر پارچه را به اندازه نکشید پارچه مبل به خوبی روی کار نخوابیده و چروک می شود.

تعویض پارچه مبل

تعویض پارچه مبل استیل و کلاسیک

مبل های کلاسیک و استیل این روز ها در بسیاری از منازل مورد استفاده قرار می گیرندکه البته مبل های استیل یا همان مبل های سلطنتی به علت فضای تقریبا زیادی که اشغال می کنند بیشتر در منازلی با متراژ بالا کاربرد دارند. از طرفی مبل های کلاسیک از دسته مبل هایی هستند که می توان آن ها را در دسته ای ما بین مبل های راحتی و استیل دسته بندی نمود.

این دسته از مبل ها معمولا دوخت بسیار سخت و بالایی داشته و از طرفی طراحی آن ها به گونه ای است که نسبت به مبل های دیگر پیچیدگی بیشتری دارند.

همچنین باید بدانید که حتی نوع پارچه ای که در تولید این مبل ها مورد استفاده قرار می گیرند با مبل های راحتی متفاوت بوده و همین موضوع تعویض پارچه مبل برای مبل های کلاسیک و استیل را سخت تر می کند.

مراحل تعویض پارچه مبل برای تقریبا تمام مبل های یکسان می باشد اما تعویض پارچه این دسته از مبل ها را بهتر است خودتان انجام نداده به افراد با مهارت بالا واگذار کنید.

بیشتر بخوانید:   پارچه مبلی کلاسیک

تعویض پارچه مبل

اندازه گیری مبلمان برای تعویض اینترنتی پارچه مبلی

برای تعویض پارچه مبل شما می توانید پارچه مبل را به صورت اینترنتی تهیه کنید. برای خرید اینترنتی پارچه مبل می توانید به فروشگاه پارچه مبلی فیضی مراجعه کنید اما قبل از هر چیز باید متراژ پارچه مورد نظر برای مبلمان خود را بدانید.

جهت اندازه گیری پارچه موردنظر شما به یک خط کش و یک اراده برای اندازه گیری دقیق مبلمان خود نیاز دارید. در ابتدا مبلمان تک نفره را اندازه گیری کنید.

شما باید مقادیر دقیق ارتفاع، طول، قطر بازو مبل، عرض، پایه مبلمان و پشتی آن ها را با دقت ثبت نمایید. در ضمن باید 10 الی 15 سانت نیز به عنوان حاشیه و جای دوخت پارچه برای آن ها در نظر بگیرید.

تعویض پارچه مبل

تماس با کارشناسان فروشگاه فیضی برای تعویض پارچه مبلی

اگر در هر مرحله از تعویض پارچه مبلمان خود به مشکل برخورد کردید و یا سوالی در ارتباط با نوع و مقدار پارچه مورد نیاز دارید، می توانید از کمک های کارشناسان ما در فروشگاه فیضی بهره بگیرید.

در این فروشگاه انواع پارچه های مبلی برای مبلمان راحتی، کلاسیک، استیل و… موجود بوده و کارشناسان ما می توانند به شما در انتخاب نوع، طرح و رنگ پارچه مبلمان کمک کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید