دسته‌بندی نشده

قیمت پارچه مبلی و فاکتورهای مهم در تعین قیمت پارچه در سال 1400

قیمت پارچه مبلی

اگر به مبلمان خانه خود اهمیت میدهید و برای آن بهترین پارچه های مبلی را سفارش میدهید، احتمالا قیمت پارچه مبلی برای شما مهم است. در این پست قصد داریم که صفر تاصد قیمت پارچه مبلی در تبریز و در سراسر ایران را مورد بررسی قرار دهیم.

قیمت پارچه مبلی در تبریز

برای خرید پارچه مبلی و تزئین مبلمان و تعمیرات مبل باید نکات مختلفی را رعایت کنیم که یکی از مهمترین آنها انتخاب نوع پارچه مبل است که باید فاکتورهای مختلفی را برای انتخاب آن لحاظ کنیم تا بهترین نتیجه را از آن بگیریم .

پارچه مبلی باید دارای کیفیت بالایی باشد و علاوه برطرح زیبای و دوام نسبتا بالا قیمت پارچه مبلی نیز باید مناسب باشد. انتخاب یک پارچه مبلی خواب اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا در صورتی که این ویژگی نام برده شده را نداشته باشد به زودی فرسوده خواهد شد و زیبایی و درخشندگی اولیه را نخواهد داشت. در این صورت شما مجبور هستید که هزینه بیشتری بکنید و دوباره یک پارچه مبلی تازه بخرید.

یا بعضی اوقات وقتی شما پارچه مناسب و ایده آلی را انتخاب نکرده باشید و با بقیه وسایل خانه هم خوانی نداشته باشد مجبور هستید که دوباره هزینه کنید و یک پارچه جدید و تازه را انتخاب کنید.

پس انتخاب بهترین و عالی ترین پارچه مبلی امر مهمی است و همچنین هزینه پارچه مبلی نیز مهم است که باید از آن آگهی داشته باشیم.

قیمت پارچه مبلی در تبریز

فاکتورهای قیمت پارچه مبلی

قیمت پارچه مبلی در تبریز به عوامل متعددی بستگی دارد و فاکتور مشخصی برای آن وجود ندارد. اما در واقع قیمت پارچه مبلی تقریبا متری از 40 هزارتومان تا 140 هزارتومان شروع میشود. ما در این پست میخواهیم که فاکتورهای تعیین قیمت یک پارچه مبلی را مورد بررسی قرار دهیم که بتوانیم تصمیم بگیریم یک پارچه مناسب و ایده آل برای خود بخریم.

عوامل دخیل در قیمت پارچه مبلی در تبریز

فاکتورهای قیمت پارچه مبلی در تبریز

عوامل زیادی در قیمت پاڕجه مبلی در تبریز دخیل هستند که این عوامل عبارت اند از :

 • قیمت ارز و دلار
 • جنس پارچه
 • نوع مدل پارچه
 • فروشنده
 • نام برند

نام برند در قیمت پارچه مبلی

نام برند در قیمت پارچه مبلی

همانطور که در مورد مدلباس، اگر یک نام تجاری مرتبط با پارچه وجود داشته باشد، فقط برای نام آن  به تنهایی گرانتر خواهد بود، این عوامل برای قیمت پارچه مبلی نیز صادق خواهد بود. به عنوان مثال،: شما برای یک پارچه رالف لورن یا پارچه تام فیلیسیا هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد. یا پارچه های ابریشمی که آن ها هم گران هستند.

تاثیر ارزو دلار در قیمت پارچه مبلی

یکی از مهمترین فاکتورها در تعیین قیمت پارچه مبلی تبریز قیمت ارز و دلار است. این به دو دلیل اتفاق می افتد. اگر پارچه ها مستقیما از کشورهای خارجی وارد شوند طبیعتا با دلار حساب خواهند شد و مستقیما در تعیین قیمت پارچه یک فاکتور تعیین کننده خواهد بود.

ارز و دلار در قیمت پارچه مبلی

اگر پارچه مبلی در داخل کشور تولید شود و قیمت ارز و دلار بالا رود به علت فراهم کردن مواد اولیه و دستگاه هایی که ممکن است خارجی باشند نیز قیمت ها تغییر خواهند کرد.

جنس پارچه در تعیین قیمت پارچه مبلی

منشا پارچه ای که انتخاب می کنید نقش زیادی در قیمت تمام شده دارد. پارچه‌های ترکیه، بلژیک و ایتالیا دارای کیفیت بالاتر و قیمت بالاتر هستند، در حالی که پارچه‌های داخلی معمولاً ارزان‌تر هستند. شما نه تنها برای کیفیت پارچه، بلکه هزینه کار دستی و هزینه حمل و نقل را نیز پرداخت می کنید.

جنس پارچه در تعیین قیمت پارچه مبلی

به زبان ساده، برخی از پارچه ها ذاتاً گرانتر از بقیه هستند. پشم و ابریشم همیشه گران‌تر هستند، و همچنین کتان، به‌خصوص اگر بلژیکی یا ایتالیایی باشد. پشم معمولاً گران‌تر است، زیرا تولید آن یک فرآیند طولانی است و در مقایسه با پارچه مصنوعی کمتر در دسترس است. همین امر در مورد ابریشم و کتان – که از گیاهان کتان بافته و تولید می شود صادق است.

قیت انواع پارچه مبلی

بنابراین تا این جا یاد گرفتیم که یکی از فاکتورهای تعیین کننده در تعین قیمت پارچه مبلی در تبریز، جنس پارچه است. به صورت کلی چهار نوع جنس از پارچه مبلی وجود دارد:

 • پارچه مبلی با الیاف طبیعی
 • پارچه مبلی با الیاف مصنوعی
 • ترکیبی
 • پارچه چرمی

پارچه مبلی با الیاف طبیعی

پارچه های مبلی با الیاف طبیعی یکی از بهترین و با کیفیت ترین پارچه های مبلی هستند که قیمت آن ها نسبت به انواع پارچه ها بالاتر است. بنابراین به نوع الیافی که در یک پارچه به کار رفته شده، قیمت پارچه مبلی نیز متغیر خواهد شد. از جمله الیافی که در یک پارچه به کار میروند عبارت اند از :

 • پشمی
 • ابریشمی
 • نخی
 • کتان
 • و…

پارچه مبلی با الیاف مصنوعی

یکی دیگر از فاکتورهایی که ممکن است در قیمت پارچه مبلی تاثیرگذار باشد، این است که پارچه مبلی از الیاف مصنوعی باشد. در این صورت قیمت پارچه ها ممکن است بسته به نوع الیاف بالا یا پایین رود. الیاف مصنوعی نسبت به الیاف طبیعی ارزان تر است و در نتیجه هزینه ای که شما به ازای پارچه ها پرداخت خواهید کرد کمتر خواهد شد.

پارچه مبلی با الیاف ترکیبی

یکی دیگر از انواع پارچه های مبلی موجود در بازار، پارچه مبلی با الیاف ترکیبی است. این پارچه ها همانطور که از نام آن ها پیداست از الیاف طبیعی و مصنوعی تشکیل شده اند و کیفیت نسبتا بالایی ارائه میدهند. قیمت این پارچه مبلی یک میانگین بین پارچه ها با الیاف طبیعی و پارچه با الیاف مصنوعی است.

قیمت پارچه مبلی چرم

قیمت پارچه مبلی چرم

پارچه های چرم  نوع خاصی از پارچه های مبلی هستند که علاوه بردوام بالا زیبایی ویژه ای نیز دارند. این پارچه های مبلی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و قیمت پارچه مبلی چرم بسته به نوع چرم و عوامل دیگری که در تعین قیمت پارچه های مبلی دخیل است ممکن است متفاوت باشد.

نوع مدلی پارچه در تعین قیمت پارچه مبلی

نوع مدلی پارچه در تعین قیمت پارچه مبلی

یکی دیگر از فاکتورهایی که ممکن است قیمت پارچه مبلی را تعین کند، نوع مدل پارچه مبلی است. این پارچه ها انواع مختلف مدل دارند که هرکدام از مدل ها و طرح ها قیمت خاص خودشان را دارند و بسته به نوع مدل قیمت آن ها تعیین میشود. اگر پارچه شما دارای نقش و نگار باشد، به طور کلی هزینه آن بیشتر از پارچه ساده خواهد بود

از جمله مهمترین مدل های پارچه مبلی :

 • پارچه مبلی ساده
 • پارچه مبلی طرح دار
 • پارچه مبلی گل دار

قیمت پارچه مبلی چقدر است

پارچه مبلی ساده :

پارچه های مبلی ساده پارچه هایی با طرح ساده و رنگی هستند که قیمت آن ها به شرطی که جنسشان با بقیه مدل ها یکی باشد کمتر است. این مدل پارچه مبلی در انواع و اقسام رنگ وجود دارند و  قیمت پارچه مبلی ساده نسبتا مناسب و به صرفه است.

پارچه مبلی طرح دار:

پاڕچه های مبلی طرح دار یکی از پرطرفدارترین پارچه های مبلی هستند که در انوع و اقسام طرح ها و رنگ ها پیدا میشوند. این پارچه های مبلی دارای طرح های ساده، سلطنتی، خانه خانه و… هستند و قیمت پارچه مبلی طرح دار به نسبت پارچه های مبلی ساده بالاتر است. این پارچه ها کیفیت و زیبایی خاصی دارند و بسیار جذاب و ایده آل هستند.

پارچه ممبلی گل دار:

یکی دیگر از مدل های پارچه مبلی، پارچه مبلی گل دار است که در طرح های مختلفی با طرح های گل و گیاه آراسته شده اند. زیبایی ویژه این طرح های پارچه مبلی هر کسی ر اعاشق خود میکند. هم اکنون این پارچه های مبلی طرفداران بسیار زیادی دارند و قیمت پارچه مبلی گل دار به نسبت طرح ها دیگر بسته به کیفیت و جنس آن ممکن است بالاتر باشد.

انتخاب بهترین پارچه متناسب با قیمت پارچه مبلی

انتخاب بهترین پارچه متناسب با قیمت پارچه مبلی

اگر به دنبال انتخاب یک پارچه مبلی شیک و زیبا هستید و دوست دارید قیمت پارچه مبلی شما متناسب و ایده آل با شرایط اقتصادی شما باشد، هم اکنون میتوانید از طریق صفحه فروشگاه و خرید پارچه مبلی بهترین پارچه های مبلی ما را ببینید و از مدل های عالی و با کیفیت ما دیدن کنید. این پارچه های مبلی جز بهترین پارچه های مبلی بازار هستند و قیمت آن ها بسیار متناسب و ایده آڵ است.

پارچه ای که برای اثاثه یا لوازم داخلی خود استفاده می کنید تأثیر بسزایی در ظاهر خانه شما دارد. رنگ ها بر دکور تأثیر می گذارند و الگوها، شکوفه های خیره کننده و بافت مواد چیدمان را بهبود می بخشد. علاوه بر این، پارچه مبلی باکیفیت برای اثاثه یا لوازم داخلی یک نیاز ضروری است، به این معنی که مبلمان شما دوام بیشتری خواهد داشت.

بهترین پارچه متناسب با قیمت پارچه مبلی

اگر هم به مشاوره خرید پارچه مبلی نیاز داشتید هم اکنون میتوانید از طریق صفحه تماس باما از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید تا ما بهترین مدل های پارچه مبلی را به شما معرفی کنیم.

نتیجه گیری

همیشه انتخاب یک پارچه مبلی عالی و مناسب برای تزئین دکوراسیون خانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ممکن است شما به عنوان یک خریدار، قیمت پارچه مبلی برای شما دوچندان اهمیت داشته باشد.

قیمت پارچه های مبلی

اگر میخواهید برای پارچه مبلی خود هزینه کنید و یک پارچه عالی و متناسب با دکوراسیون خانه خود انتخاب کنید باید به فاکتورهای خیادی توجه داشته باشید، از جمله نوع پارچه، مدل پارچه ، طرح پارچه و… . البته قیمت پارچه مبلی برای شما بسته به جنس و نوع مدل پارچه کاملا متغیر خواهد بود و ممکن است قیمت ها ثابت نباشند.

فروشگاه فیضی دکوریشن هم در زمینه انواع خدمات در حوزه پارچه مبلی و هم خدر زمینه خرید و فروش پارچه مبلی هم اکنون به مشتریان خود خدمات رسانی را انجام میدهد. همچنین تیم ما در زمینه مشاوره خرید پارچه مبلی در خدمت مشتریان است و هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین این خدمات را ارائه میدهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید