دسته‌بندی نشده

قیمت پارچه مبلی مخمل + تخفیف ویژه 1400

خرید پارچه مبلی مخمل از فروشگاه فیضی

پارچه مبلی مخمل از نوع پارچه های محبوب هستند که طرفداران بسیار زیادی دارند. طرح های گوناگون، کیفیت ساخت و دوام بالا از ویژگی های بارز پارچه های مبلی مخمل است که در این مقاله به صورت کامل در رابطه با آن و قیمت پارچه مبلی مخمل برای شما صحبت خواهیم کرد.

پارچه مخمل چیست؟

مخمل یک پارچه براق و نرم است که معمولاً در پوشاک و لباس، روکش و پارچه های مبلی و سایر کاربردهای نساجی استفاده می شود. به دلیل گران بودن تولید پارچه های مخملی در گذشته، این پارچه اغلب کم تولید میشد، اما امروزه شاهد تولید انبوه این پارچه هستیم. حتی اگر انواع مخمل مدرن با مواد مصنوعی ارزان تقلب شده باشند، این پارچه باز هم منحصر به فرد است و یکی از براق ترین و نرم ترین پارچه های ساخته شده توسط بشر است که تا کنون مهندسی شده است.

قیمت پارچه مبلی مخمل

پارچه مخملی برای لباس شب و لباس روزانه، دکوراسیون و مبلمان و… بسیار خاص و محبوب است، زیرا پارچه ابتدا از ابریشم ساخته شده است و دوام و سازگاری بالایی دارد. از پنبه، کتان، پشم، مو و الیاف مصنوعی نیز می توان برای ساخت مخمل استفاده کرد و مخمل را ارزان تر تولید کرد تا از پارچه مبلی مخمل به صرفه استفاده کرد. پارچه مبلی مخمل تزئیین کننده مبلمان دکوراسیون خانه است، جایی که از آن به عنوان پارچه مبلی، پرده، بالش و موارد دیگر استفاده می شود.

پارچه روکش مخملی به طور منحصر به فرد در فرایند ساخت پارچه دوتایی تولید می شود که در آن از نخ برای بافتن دو تکه پارچه به صورت رودررو استفاده می شود. سپس نخ های مرکزی بریده می شوند تا جلوه ای یکنواخت ایجاد کنند و دو تکه پارچه مخملی تولید کنند. علاوه بر آن، قیمت پارچه مبلی مخمل می تواند مسئله مهمی برای خریداران باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

پارچه مخمل چگونه ساخته می شود؟

در حالی که می توان از مواد مختلفی برای ساخت پارچه مبلی مخمل استفاده کرد، فرایند تولید این پارچه بدون توجه به اینکه از کدام پارچه پایه استفاده می شود یکسان است. مخمل را فقط می توان روی یک نوع بافندگی منحصر به فرد بافته کرد که دو لایه پارچه را به طور همزمان می چرخاند. سپس این لایه های پارچه ای جدا شده و روی رول ها پیچیده می شوند.

ابریشم، یکی از محبوب ترین مواد مخملی، با بازکردن پیله کرم های ابریشم و چرخاندن این نخ ها به نخ ساخته می شود. منسوجات مصنوعی مانند ریون با تبدیل مواد پتروشیمی به رشته ساخته می شوند. هنگامی که یکی از این انواع نخ در پارچه مخمل بافته شد، بسته به کاربرد مورد نظر، می توان آن را رنگ آمیزی و طراحی کرد. با این تفاسیر می توان گفت قیمت پارچه مبلی مخمل در بازار قیمتی مناسب خواهد داشت.

پارچه مخمل چگونه استفاده می شود؟

ویژگی اصلی مطلوب مخمل لطافت آن است. در عین حال، مخمل دارای جذابیت بصری متمایزی است، بنابراین معمولاً در دکوراسیون خانه در مواردی مانند پرده و بالش و همچنین به عنوان پارچه مبلی از آن استفاده میکنند. برخلاف برخی دیگر از پارچه های مبلی در تزئین دکوراسیون داخلی، مخمل همانطور که گتفته شد یک پارچه مبلی خاص و ویژه است و هم اکنون خرید پارچه مبلی مخمل بسیار رایچ شدها ست.

مخمل به دلیل نرمی آن گاهی در ملافه نیز استفاده می شود. به طور خاص، این پارچه معمولاً در پتوهای عایق که بین ملحفه و لحاف قرار می گیرد استفاده می شود. مخمل در لباس های زنانه بسیار بیشتر از لباس های مردانه است و اغلب برای برجسته شدن منحنی های زنانه و ایجاد لباس شب خیره کننده استفاده می شود.

قیمت پارچه مبلی مخمل چقدر است؟

قیمت پارچه مبلی مخمل

قیمت پارچه مبلی مخمل ساخته شده با مواد مصنوعی به طور کلی بسیار ارزان است. با این حال، مخمل تمام ابریشم ممکن است هزینه زیادی داشته باشد زیرا ساخت این پارچه بسیار کار سختی است.

 پارچه مخملی که با دقت و با استفاده از مواد پایدار بافته می شود، هزینه بیشتری نسبت به پارچه ای دارد که با استفاده از منسوجات مصنوعی ارزان تهیه شده است. در کل فاکتورهای زیر میتوانند تعیین کننده قیمت پارچه مبلکی مخمل باشند. از جمله:

·         قیمت ارز و دلار

·         نوع پارچه مخمل

·         فروشگاه یا ارائه دهنده خدمات

·         و…

انواع مختلف پارچه مبلی مخمل کدام ها هستند؟

قیمت پارچه مبلی مخمل

6 نوع مختلف مخمل مبلی وجود دارد که میان استفاده کنندگان بسیار محبوب هستند. این پارچه ها در انواع مخلفی اعم از موارد زیر ساخته میشوند :

·         پارچه مبلی مخمل گلدار

·         پارچه مبلی مخمل طرح دار

·         پارچه مبلی مخمل ساده

چندین نوع پارچه مخمل مختلف وجود دارد، زیرا پارچه را می توان با استفاده از روش های مختلف از انواع مختلف مواد ساخت. در زیر به انواع پارچه مبلی مخمل اشاره شده است:

مخمل خرد شده

همانطور که از نامش پیداست، مخمل خرد شده دارای ظاهری “خرد شده” است.. این پارچه دارای ظاهر طرح دار و براق است و طرح آن دارای بافت منحصر به فرد است.

 مخمل پان

 مخمل پان نوعی مخمل خرد شده است که فشار زیادی بر روی آن  در عین فرایند ساخت وارد می شود. همین الگو می تواند در پارچه های بافتنی مانند مخمل، که معمولاً از پلی استر ساخته شده و مخمل واقعی نیست، ظاهر شود. بسیاری از پارچه های مبلی مخمل از این نوع هستند.

مخمل برجسته

 مخمل برجسته یک پارچه چاپ شده است که از طریق یک مهر و موم ایجاد شده است، که برای اعمال فشار روی مخمل استفاده می شود و دانه ها را به سمت پایین فشار می دهد تا یک الگو ایجاد کند. مخمل برجسته در مواد مخمل اثاثه یا لوازم داخلی که در دکوراسیون و طراحی خانه استفاده می شود محبوب است. به عنوان پارچه مبلی مخمل از این نوع هم خیلی استفاده میشود.

مخمل ساده

مخمل ساده معمولاً مخمل نخی است. سنگین است و کشش بسیار کمی دارد و درخشندگی مخمل ساخته شده از ابریشم یا الیاف مصنوعی را ندارد. قیمت پارچه مبلی مخمل ساده نسبت به موارد دیگر در بازار ارزان تر خواهد بود. 

مخملی کشی

 مخمل کشی دارای اسپندکس در بافت است که باعث انعطاف پذیری و کشش بیشتر مواد می شود. قیمت پارچه مبلی مخمل کشی نسبت به پارچه مبلی مخمل ساده کمی بالاتر است. 

نتیجه گیری

پارچه مبلی مخمل یکی از رایجترین نوع پارچه های مبلی هستند که هم اکنون مورد استفاده افراد زیادی قرار میگیرند. این پاره ها بسیار باکیفیت و بادوام ساخته شده اند و هم اکنون در طرح ها و رنگ های مختلفی ارائه میشوند. پارچه های مخمل در نوع مصنوعی و طبیعی یافت میشوند و از مواد گوناگونی مانند، پشم، الیاف، مواد مصنوعی و.. ساخته میشوند.

اگر به فکر خرید پارچه مبلی هستید و دوست دارید بهترین خرید ها را تجربه کنید، هم اکنون از طریق فروشگاه فیضی میتواند خرید پارچه مبلی مخمل را تجربه کنید و شاهد بهترین کیفیت ها باشید. در فروشگاه فیضی انواع پارچه های مبلی اعم از :

·         پارچه مبلی مازراتی

·         پارچه مبلی ترک

·         پارچه مبلی مخمل

·         و…

پیدا میشود. ما به شما کیفیت و استاندارد بودن پارچه ها را به همراه تخفیف ویژه ای برای قیمت پارچه مبلی مخمل را به شما تضمین میدهیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید